לנצח אחי

השגי העמותה

הישגי  העמותה:


1.   עד היום נרשמו באתר העמותה  למעלה מ-7000 אחים ואחיות וחדשים מתווספים כל הזמן, עוד ועוד.

2.   ברמה הארגונית - בחודש אוגוסט 2008  נערך מפגש לציון שנה לעמותה ב"קפה נמרוד" בנמל ת"א וכן התקיימה אספה כללית של מתנדבי העמותה הפעילים.
באספה נבחרו בעלי תפקידים לשנה הבאה:
אושר תקנון העמותה, נקבעו מס' ועדות, נתרם כהנצחה אתר אינטרנט חדש ומשודרג  ע"י רותי רונן.

3.    קיבלנו חיבוק ענק מארגון ויצ"ו ישראל ש"אימצו " את העמותה,מסייעים לנו ונותנים לנו להשתמש בסניפים שלהם בכל הארץ לפעילויות ומפגשים.

4.    כנס ראשון לעמותה, התקיים  ב- 31 ינואר 2008 במכון וינגייט  בהשתתפות  כ- 250 אחים ואחיות שכולים ובנוכחות אנשי אקדמיה  פרופ' שמשון רובין, פרופ' גדעון דורון ודר' רות מלקינסון.
בתוכנית הכנס קרא היו"ר אלי דבי לאחים נוספים הצטרף לעמותה  וקבוצת התיאטרון " משחק החיים" תיאטרון פלייבק הופיעה בשיתוף אחים.

5.    אתר אינטרנט -  בכוחות עצמיים הקמנו אתר ראשוני לעמותה.  באתר פורום פעיל, הודעות על פעילויות וטופס הצטרפות. עד כה נרשמו כ36,000 כניסות לאתר בפחות משנה.

6.    בשבוע האחרון סגרנו עם חברה מקצועית להקים אתר מתקדם  ואינטראקטי  כדי לייעל את הקשר עם האחים ולאפשר מתן מידע  בנושאי הנצחה.

7.    פתחנו סניפים יישוביים. בחודש מרץ 2008 התקיים מפגש ראשון בסניף מודיעין בנוכחות ראש העיר. בחודש אפריל 2008 התקיים מפגש ראשון בהוד השרון וכן גם בנתניה.

8.    בחודש יולי 2008 נפתח הסניף בחיפה בנוכחותם של : ראש העיר יונה יהב, ויו"ר ויצ"ו ישראל יוכי פלר,לפתיחת הסניף קדמו ניסיונות למנוע את הפתיחה על ידי ראשי ארגון יד לבנים.

9.    פגישות ותכתובות  עם חברי כנסת,שרים ומזכיר ראש הממשלה , אנשי אקדמיה וגורמים עסקיים מתקיימות  כל הזמן במטרה להכיר בקיומנו כעמותה  וכדי לגייס שתופי פעולה.

10.  הופעות בתקשורת-  במשך השנה ובמיוחד קרוב ליום הזיכרון נערכו ראיונות רדיו וטלוויזיה כולל כתבה ,שהוקרנה בחדשות    ערוץ 1 ביום הזיכרון עצמו.

11
.  בסך הכול הוזכרה העמותה ב-90 אייטמים בתקשורת הארצית והמקומית הכתובה והאלקטרונית  במהלך כל השנה.

12.  השתתפנו בטקסי יום הזיכרון הרשמיים בערים חולון פתח-תקווה ונתניה ונציגינו הניחו זרים בשם העמותה.

13.  נרקם שיתוף פעולה עם עמותת נט"ל-נפגעי טראומה על רקע לאומני, מתוך הרצון שלהם לעזור לנו בידע הרב שצברו בתחום השכול.

14.  בנושא האקדמי -  העמותה בשיתוף עם פרופ' שמשון רובין מעודדת את נושא המחקרים ולשם כך התקבל זה מכבר תקציב ראשון ע"י שר הרווחה מר בוז'י הרצוג.

15.  בעקבות החשיפה שלנו בתקשורת וההד הציבורי שעשינו,  פנו פנו אלינו מספר סטודנטים בבקשה לקבלת מידע לצורך  כתיבת עבודות בנושא שכול האחים ואחיות בשיתוף עם דר' אודי לבל. סטודנטיות במגמת תקשורת ממכללה הבינתחומית בהרצליה ע" רייכמן, ערכו סרט-כתבה על עמותת לנצח אחי, שהפך לסרט העמותה.
 
16.  במשך השנה נערכו ביקורי תנחומים ב"שבעה" אצל משפחות שכולות חדשות, ע"י מתנדבי העמותה,ליצירת קשר ראשוני עם האחים והאחיות.

17.  נעשה מאמץ לעזור למס' אחים בבעיות תעסוקה והנצחה ובעיקר בעזרה לקבלת מידע על זכויות ומימושן.

18.  העמותה יזמה קורס תקשורת, עיתונות ודוברות לאחים השכולים שיועבר ע"י העיתונאי נח הלפרין במחיר אטרקטיבי ביותר וצרפנו גם מתנדבות מסניפי ויצ"ו. 

19.  הוקם אתר הנצחה  "אחים זוכרים" המאפשר לכל אח ואחות שכולים חברי העמותה להנציח את אחיהם, לאסוף סיפורים מחברים,בני משפחה וחברים לנשק. האתר הוקם ע"י ליאור פילשטיינר אח שכול שבנה את האתר כהנצחה לזכרו של אחיו.לצערינו כרגע אתר זה הוקפא בשל מתקפת  "האקרים" על אתרים הקשורים לצה"ל.

20. עירית חיפה הקצתה מקום להקמת הבית הראשון לאחים השכולים במדינת ישראל, לעמותת לנצח אחי.

21. לאחר שנתיים של עבודה מאומצת מול אישי ציבור ומשפיעי דעת קהל
פגישות רבות ודיונים עם מזכיר הממשלה,  וחברי כנסת הצלחנו לשכנע את מקבלי ההחלטות להקים ועדה ציבורית שתדון ותגבש המלצות בסוגיות הכרוכות במעמדם של האחים השכולים.
ראש הממשלה דאז מר אהוד אולמרט חתם על כתב מינוי לוועדה לפני סיום כהונתו וכשנבחר ביבי נתניהו לראשות הממשלה הסמיך את שר הרווחה והשרותים החברתיים מר יצחק הרצוג לעמוד בראש הועדה.

 

דרונט בניית אתרים

 

UA-7010904
אתר הנצחה - אחים זוכרים