לנצח אחי

מאמרים

אחים שכולים

אם נעצור לרגע ונחשוב על אחינו מה הם עבורינו לפעמים נגלה שהם משהו מאוד מובן מאליו, ברור לנו שהם שם, ברור לנו שהם קיימים גם אם לא תמיד אנחנו מנהלים איתם קשר רצוף ויום יומי. אבל, מה קורה כאשר הם פתאום אינם? מה קורה כאשר אנו חווים את אובדנם? מה קורה לנו כשאח שלנו נהרג? נפטר? מת?

מדריך לזיהוי אח שכול

אחים שכולים זה בכלל משהו שאף אחד לא מכיר. יש הורים שכולים, אבל אחים שכולים? זה לא ממש מוכר.

אחים שכולים זה מצב נפשי קבוע: נכון שמס ההכנסה לא מכיר בזה כהוצאה מוכרת, אבל הפסיכולוגים עושים מזה הרבה כסף.

להיות הורים לאחים שכולים - מאת אורה לפר-מינץ(אם שכולה)

האחים השכולים מאבדים בראש ובראשונה את אחיהם/אחותם, אך יחד עם זה גם את הוריהם, שעסוקים בללמוד את מצבם החדש – להיות הורים שכולים.

ילדי המשפחה השכולה

ילדים המאבדים אח או אחות, סובלים מהתנהגות ההורים לאחר האסון, ועלולים להיות מושפעים מכך כל ימי חייהם. אחד התפקידים הקשים ביותר לאב או לאם, במות ילדם, הוא - להוסיף ולהיות הורה לילדים החיים

צר לי עליך, אחי

מטרה: להיכנס לעולמם של אחים שכולים.

ספר-"ארגזים"

ארגזים, ספר לאחים שכולים - נכתב ע"י מיטל לוי , אחות שכולה

מוות של חבר

בתקופת הילדות, חברים נעשים חשובים מאוד זה לזה, בתקופת ההתבגרות חברים חשובים במובנים מסוימים יותר מהורים. יחסי חברות יכולים להיות בעלי עוצמה רבה, וחברויות רבות נתפסות כברית לכל החיים. קשרים כאלה מחברים את המתבגרים, לרוב עם פרידות דרמטיות ואיחודם מחדש.

"אחי מת, מתי תורי?"

האח השכול מפסיד חבר, שותף מתחרה (שאי-אפשר כבר לנצחו לעולם), ובמידה רבה הוא מפסיד גם את הוריו.

תפיסת המוות בקרב ילדים

תפיסת המוות בקרב ילדים היא תהליך מתפתח המתייחס לממדים מרכזיים כגון: אי-הפיכות המוות וסופיותו; סיבתיות המוות; הכרחיות המוות והזקנה. תפיסה זו מושפעת גם מגורמים אישיותיים, מהיסטוריה משפחתית, מסיפור חיים אישי ומחשיפה לאירועים בתקופה האחרונה.

מפגש עם מצבי אבל ואבדן

אבדן מחייב את המערכת החינוכית, מבוגרים וילדים כאחד, להתמודד עם כאב עצום. התמודדות עם אבדן ותוצאותיו היא תהליך מתמשך ביותר ששלביו הראשונים מוכתבים על-ידי טקסים ומנהגי אבלות, ואילו שלביו המאוחרים יותר על-ידי נוהגי הנצחה, תיעוד וימי זיכרון.

היה לי אח

מטרות: להכיר את רגשות השכול.
לחזק את האמונה ביכולת להתמודד עם האבל.
למנחה: קרא את הסיפור לפני המשתתפים.
דרונט בניית אתרים

 

UA-7010904
אתר הנצחה - אחים זוכרים