לנצח אחי

אודות

 

עמותת "לנצח אחי" היא עמותה התנדבותית ללא מטרות רווח, אשר הוקמה, כדי לאסוף תחת קורת גג אחת את כלל האחים והאחיות השכולים של כוחות הביטחון במדינת ישראל, ולשמש להם כתובת ראויה.

ב-11 ביולי 2007 הוגשו המסמכים לרישום העמותה כחוק, ומאז שוקדים האחים והאחיות לקידום מטרותיה.

חזון העמותה - להביא להכרה ולהתייחסות של החברה ושל הרשויות בישראל לקיומם ולמצוקתם של האחים השכולים של כוחות הביטחון, ולפעול למענם. במדינת ישראל חיים כיום עשרות-אלפי אחים ואחיות שכולים (על פי הערכה - למעלה מ-60,000 איש), ולצערנו - מדי שנה מתווספים אליהם עוד ועוד. בניגוד לקבוצות שכול אחרות (הורים שכולים, יתומים, אלמנות), האחים השכולים אינם מוגדרים כקבוצת שכול נפרדת אלא נחשבים רק כ"בנים להורים שכולים", על כל המשתמע מכך - הן מהבחינה החברתית-התודעתית והן מהבחינה הממסדית.

 לפיכך עמותת "לנצח אחי" מבקשת להביא להגדרה פורמאלית של האחים השכולים במדינה כקבוצת שכול נפרדת; זאת במטרה לעמוד על זכויותיהם של הנמנים עם קבוצה זאת, ולספק מענה אמיתי לצורכיהם הייחודיים. מיעדי העמותה: - לקיים ולכלכל ארגון עצמאי ממלכתי של אחים למען אחים, הלוקחים אחריות על גורלם ופועלים בזכות עצמם ולמען עצמם. זאת בגיבוי ובשיתוף פעולה עם משרד הביטחון, צה"ל, ארגון "יד לבנים", ומשרדי ממשלה כגון משרד הרווחה ומשרד החינוך.

לרכז ולהקים מסד נתונים אחד, מסודר ורשמי, אשר יכלול מידע אודות כל האחים והאחיות השכולים של כוחות הביטחון במדינה. - להגיע אל כל אח ואחות שכולים באשר הם, לאתר את צורכיהם ולפעול למימוש זכויותיהם. - לגייס מתנדבים לליווי אחים שכולים חדשים כבר מרגע ה"שבעה". - לדאוג למתן טיפול פסיכולוגי ו/או השתתפות בקבוצות תמיכה לאחים - וזאת ללא הגבלת זמן, גיל או ותק בשכול. - להקים קרן מיוחדת למתן סיוע כלכלי לאחים נזקקים. - להחדיר למערכות השונות הכרה בצרכים השונים של האחים, ולדאוג למימושם. - ליצור תהליך של חיבור המערכות השונות אל האחים הרשומים בעמותה - ובייחוד אלה שהוריהם הלכו לעולמם - על מנת שיוכלו להמשיך ולהנציח את אחיהם בעצמם. - לרכז מידע, ספרות מקצועית, מחקרים וכל חומר אחר (כגון כתבות עיתונאיות וסרטים תיעודיים) אודות אוכלוסיית האחים השכולים בישראל, ולקדם את המחקר בנושא זה במדינה. בימים אלה פועלים מקימי העמותה לכינון מוסדותיה ולצירוף חברים לשורותיה. העמותה מוֹנה כיום מספר סניפים הפועלים בכל רחבי הארץ באמצעות נציגים, האחראים על גיוס החברים.

לשירות המבקשים ליצור קשר ולהצטרף לעמותה ולפעילותה הוקם אתר אינטרנט.

דרונט בניית אתרים

 

UA-7010904
אתר הנצחה - אחים זוכרים